В цій статті я розповім, як заробляти гроші на сайтах. Одразу попереджаю, що це історія не на один день чи місяць, це постійна робота, так ви можете поєднювати її зі своєю основною, але рано чи пізно, це стане важко. Також, для того аби досягти успіху, треба доволі серйозно зануритись у різні аспекти. Якщо ви читали іншу мою статтю про те, як заробляти в інтернеті, там був один з пунктів – це блогінг, от саме про це, але в більш розширеному форматі буде саме в цій статті.
Не забувайте підписатися на мій телеграм канал про маркетинг.
Як отримувати дохід від сайту: переваги й недоліки
Перш ніж перейдемо до основного методу, давайте розглянемо всі можливі варіанти, про які ви можете прочитати в інтернеті.
- Створення сайту під продаж реклами. Механізм доволі простий. Ви підписуєте угоду з Google AdSense чи іншою рекламною мережею і розміщуєте на сайті їхні банери, текстові блоки, інтерактивні кнопки чи спливні вікна. Цей варіант теж мені сподобався, але згодом я відмовився від нього через низькі заробітки. Тарифи на розміщення контекстної реклами нижчі, ніж у партнерських програмах. Щоб вийти на більш-менш гідний рівень доходу, доведеться створити не просто сайт, а портал національних масштабів.
- Колаборації з різними брендами. Це престижно, але дуже складно. Суть полягає у тому, що ви працюєте лише з одним продавцем, який розміщує на вашому сайті рекламу. Щоб підписати подібну угоду, потрібно добре просунити й зберегти бездоганну репутацію. Це актуально радше для блогерів та інфлюенсерів. Є й інші труднощі. По-перше, важливе значення має тематика, адже виробник спортивного взуття не захоче рекламуватися на сайті про вирощування овочів. По-друге, компаній, які пропонують колаборації, дуже мало — як в Україні, так і у світі. Потрапити до їхнього «білого списку» надзвичайно важко. Тому від цього варіанта я відмовився на самому початку.
- Продаж посилань SEO-спеціалістам. Якщо коротко, то вони розміщуватимуть на вашому сайті посилання, щоб підвищити авторитетність інших вебресурсів в очах пошукових систем. Усе, що вам потрібно, — мати сайт із високим рейтингом довіри до домену. І тоді можна приймати замовлення на розміщення гостьових дописів, статей чи інших матеріалів. З одного боку, це досить простий спосіб заробітку, особливо для початку. З іншого, його складно масштабувати. До того ж, якщо не стежити за оновленнями пошукових алгоритмів, можна втратити рівень довіри, що зменшить вартість ваших послуг.
- Донати від читачів. Зізнайтесь, вам теж хотілося б просто отримувати гроші від людей? Наприклад, за вашу оригінальну ідею чи творчість. Дуже багато блогерів і кріейторів отримує дохід саме від добровільних внесків своїх підписників. Але вони йдуть до цього роками, докладаючи колосальних зусиль. Окрім того, на вершину пробивається один із сотні чи навіть тисячі. Такий варіант мені не підходив — я хотів чогось швидшого й надійнішого.
Відверто кажучи, це все повний шлак, який не має нічого спільного з дійсно високим заробітком на дистанції, тому переходимо до основного методу.
Що таке партнерський маркетинг і хто такий афіліат?
Партнерський маркетинг – це бізнес-модель, за якої компанія платить зовнішнім партнерам(афіліатам) за залучення клієнтів на їх продукти та послуги компанії. Афіліати отримують комісію за просування продуктів або послуг різними способами, наприклад, на своїх веб-сайтах, блогах або платформах соціальних мереж. В даному випадку ми про сайти.
Хто такий афіліат? Це маркетолог, який в першу чергу використовує SEO для залучення трафіку на свій веб-сайт або блог, а потім перенаправляє цей трафік на сайт продавця за допомогою партнерських посилань. Метою SEO-афіліатів є досягнення високих позицій своїх веб-сторінок у результатах пошукової видачі за певними ключовими словами, пов’язаними з продуктами або послугами, які вони просувають.
Коли я вперше вирішив заробляти на сайтах, у мене було кілька варіантів. Я одразу відкинув створення власного інтернет-магазину, чи продукту або SEO просування на фрилансі, адже це повноцінна робота, що потребує чимало зусиль на всіх етапах. Вивчивши всі можливі сценарії, я обрав для себе шлях SEO-афіліата. Чому саме так?
Це вигідно для всіх. Так, власник бізнесу віддає частку свого прибутку, але він не отримав би цих грошей, якби афіліат не привів йому цих клієнтів. Моя задача, як афіліата – привести трафік, клієнтів, я не займаюсь продуктом, магазином, продажами, управлінням. Я приводжу клієнта, отримаю з цього якусь частку і все, дуже просто.
Головна перевага партнерського маркетингу в тому, що він дає змогу отримувати додатковий дохід паралельно із вашим основним заробітком. Після створення вебресурсу й залучення трафіку потрібно буде підтримувати сайт, але це легше, ніж забезпечувати роботу інтернет-магазину чи надавати послуги онлайн. А коли ви почнете отримувати стабільний грошовий потік, цю задачу взагалі можна передати найманому співробітнику.
Ще один плюс — це масштабування доходу. Скільки клієнтів приведете — стільки грошей отримаєте. Звичайно, завжди є певні межі, адже може настати момент, коли магазин буде просто не здатен опрацювати всі замовлення. Але насправді досягти «стелі» дуже складно. До того ж завжди можна розширюватися, підписуючи нові угоди та створюючи додаткові сайти. І знову ж таки, маючи стабільний дохід, більшу частину задач можна віддавати стороннім підрядникам.
І нарешті в партнерській програмі у вас буде менше ризиків і відповідальності, ніж у звичайному бізнесі. Якщо товар, який ви рекламуєте, раптом виявився проблемним, претензії висуватимуть саме його постачальнику. Не брехатиму, є прецеденти, коли позивалися й до тих, хто рекомендував певний продукт. Але випадків, коли вони зазнавали збитків, майже немає.
А тепер мінуси — куди ж без них? По-перше, щоб отримувати дохід, спочатку потрібно докласти певних зусиль — про це я докладніше розкажу згодом. По-друге, ніхто не може гарантувати вам прибуток — все залежатиме від успішності реалізації певної ідеї. По-третє, продавці можуть ставити досить жорсткі та часом незручні для виконавця умови.
Як саме заробляти на партнерських програмах?
В партнерському маркетингу існує кілька моделей оплати, які визначають, як афіліати отримують винагороду за свої рекламні зусилля. Ось найпоширеніші моделі оплати в партнерському маркетингу.
- З оплатою за покази (CPM, рідше PPV). Вам неважливо, наскільки добре йдуть справи у вашого партнера — головне, щоб люди заходили на ваш сайт і дивилися рекламу. На перший погляд, це найзручніший варіант. Але є мінус — зазвичай оплати в цьому сегменті мізерні. І не думайте накручувати перегляди ботами чи іншими забороненими способами — миттєво опинитесь в «чорному списку».
- З оплатою за цільові дії (PPL). Отут уже треба постаратися, щоб відвідувач не просто переглянув рекламу, а й скористався нею. За що саме ви отримуватимете оплату, визначає продавець. Зазвичай це телефонний дзвінок, реєстрація на сайті, заповнення форми тощо.
- З оплатою за продаж (PPS). Найскладніший вид партнерської програми. Фактично, ви берете на себе роль онлайн-консультанта, який супроводжує клієнта на всіх етапах. Вам потрібно запропонувати йому певний продукт, розповісти про переваги та закликати до дії. Початківці нечасто вибирають цей сегмент, а ось досвідчені маркетологи заробляють у ньому чималі гроші.
- З отриманням частки прибутку (RevenueShare). У цій програмі продавець ділиться з вами чистим прибутком, тобто різницею між доходами й витратами. Отже, ви максимально зацікавлені в ефективному веденні бізнесу. Цей варіант зустрічається відносно рідко, але він вважається одним із найстабільніших і найнадійніших.
- Гібридні (Hybrid). Такі програми об’єднують кілька перелічених вище способів заробітку чи навіть усі одразу. Вони дають змогу масштабувати дохід, підвищити ефективність роботи сайту та оптимізувати користувальницький досвід.
Щоб зрозуміти, як заробити на сайті, розглянемо кілька прикладів:
- Найбільший маркетплейс світу Amazon ділиться відсотком від продажів. Він пропонує рекламодавцям величезний каталог продуктів, які можуть приносити дохід. Наприклад, такі топові партнери Amazon, як сайти BestReviews і ConsumerSearch, спеціалізуються на оглядах і порівнянні товарів, що дає їм змогу спрямовувати користувачів на картки конкретних продуктів. Ще один приклад — сайт OutDoorGearLab, який просуває товари Amazon за допомогою оглядів туристичного спорядження.
- Рекламна мережа Google AdSense платить за кліки. Вище ми згадували, що такий заробіток сильно залежить від обсягів трафіку. Тож, такі топові партнери мережі, як видання The Guardian, Huffington Post і Reuters, привертаючи увагу сотень тисяч відвідувачів, демонструють персоналізовану рекламу.
- Мережа RTX Platform дає можливість заробляти на показах реклами. Саме тому до неї часто підключаються такі блоги, як Online Business. Їхні автори діляться цікавими думками та ідеями, але не наполягають на тому, щоб читачі переходили за посиланнями чи купували продукти. Вони роблять акцент на цікавому та корисному контенті.
- Компанія Maxbounty спеціалізується на схемі PPL. Серед її партнерів є чимало персональних сайтів експертів, наприклад Craig Campbell SEO. Їхнього авторитету зазвичай виявляється достатньо, щоб переконати читача зареєструватися, зателефонувати чи заповнити онлайн-форму.
- Mediavine переважно працює з кріейторами, що дозволяє мережі просувати широкий спектр товарів і послуг. Наприклад, у блозі Bucketlistly ви можете прочитати про популярні напрямки подорожей, отримавши докладну інформацію про тури, ціни на квитки та багато іншого.
- Іноді великий бізнес працює з партнерами без посередників. Наприклад, власні партнерські програми мають розробники антивірусних застосунків. Один із сайтів, що рекламує їх за допомогою докладних експертних оглядів, — BestAntivirusPro.
Що потрібно для заробітку на партнерських програмах?
Почнемо з очевидного — власний сайт. Можна розробити його самостійно або замовити в підрядника. Перший варіант дешевше, другий — простіше. Головне, що вам слід знати: сума доходу залежить від кількості та якості трафіку, тобто від відвідуваності сайту.
Тому мало створити власний вебресурс. Його потрібно просунити, а для цього знадобиться знання пошукової оптимізації, тобто SEO. Це далеко не найпростіша робота — цьому треба вчитися місяцями чи навіть роками. Звісно, ви можете значно пришвидшити цей процес, вибравши якісні курси чи заняття з ментором.
Чекліст сайту для заробітку на партнерських програмах
Отже, ми підійшли до найцікавішого. Маючи досвід роботи з партнерськими програмами, я можу систематизувати свій підхід до побудови доходу. Процес виглядає так:
- Визначення ніші. Є два способи її вибору. Перший — практичний. Досвідчені маркетологи вивчають ринки та знаходять ніші з найбільшим попитом на партнерську рекламу. Вони докладають більше зусиль, але отримують стабільніший дохід і краще автоматизують свій бізнес. Другий — творчий. Якщо ви вже добре розумієтесь на чомусь, створюйте присвячений цій темі сайт. Вам буде легше наповнити його цікавим контентом, хоча ніхто не гарантує, що в цьому сегменті є попит на партнерський маркетинг. Звісно, можна й об’єднати два способи — спочатку вивчити ринки, а потім вибрати той варіант, який вам до душі.
Рекомендую відео на цю тему: https://youtu.be/s4K7flqDOyI?si=xCQ5W-Z2tXDTdaMJ - Визначення регіону та мови. Кожна країна має свої культурні особливості. Наприклад, сайт про європейський футбол приноситиме більший дохід у Німеччині, а про крокет — в Індії чи Австралії. Під час вибору також можна орієнтуватися на своє знання певних мов. Хоча зараз це не є вирішальним фактором — вже існують якісні сервіси перекладу на основі штучного інтелекту.
- Визначення партнерської програми. Вище ми вже докладно розповіли, які вимоги можуть висувати продавці. Але варто пам’ятати, що співпраця має бути зручною і для вас. Тому не забувайте уточнювати, яким є мінімальний поріг виведення коштів, які платіжні системи використовує компанія, як швидко можна почати заробляти на сайті.
- Створення сайту. Я рекомендую не заморочуватися із самописними рішеннями та використовувати готові системи управління контентом (CMS). Майже половину всіх сайтів в інтернеті розроблено на базі WordPress, тож навіщо винаходити велосипед? Більшість CMS пропонують базові шаблони під конкретні формати вебресурсів — блоги, магазини тощо.
- SEO-просування. Це найскладніший і найвідповідальніший етап. Вам необхідно буде розробити структуру сайту та наповнити сторінки контентом. Для цього доведеться збирати семантику, писати метатеги, розбудовувати мережу зовнішніх посилань, вести моніторинг конкурентів, шукати вільні ніші та технічно оптимізувати кожну сторінку.
- Публікація нового контенту. Щоб сайт тримався в топі пошукових систем, необхідно стежити за трендами — розміщувати нові матеріали чи актуалізувати наявні. Просунувшись, ви зможете найняти адміністратора чи копірайтера, який візьме на себе цю роботу.
Отже, якщо ви хочете створити сайт і заробляти на ньому гроші, результат багато в чому залежатиме від SEO. Це тривалий процес, який починає ефективно працювати тільки через 6–12 місяців після старту. В цій справі важливі терпіння, наполегливість і системність. Але коли просування почне давати результати, вам залишиться тільки підтримувати сайт, вже не докладаючи таких зусиль.
Висновки
Для мене афілейт бізнес — один із найзручніших способів заробітку в інтернеті. Він має багато переваг порівняно з іншими методами та потребує менше зусиль, ніж повноцінна розробка продукту. Однак варто пам’ятати, що на шляху до успіху доведеться подолати чимало труднощів, адже результати SEO-просування складно прогнозувати.
І все ж я раджу спробувати та отримати безцінний досвід. Якщо ви починаєте з нуля, можете піти моїми слідами — виконувати більшу частину роботи зі створення та просуванню сайту самостійно. Головними факторами успіху будуть ретельна підготовка в плані вибору ніші, регіону та конкретної партнерської програми, а також якісне SEO-просування. Для мене цей спосіб заробітку став стабільним джерелом доходу. Крім того, я навчився створювати й оптимізувати сайти. Тож, і для вас це може стати чудовою нагодою опанувати нові професії.
В настуних статтях, я детальніше розповім як розпочати Affiliate бізнес на сайтах.
usabasementguard
Friday 15th of November 2024
I have read some excellent stuff here Definitely value bookmarking for revisiting I wonder how much effort you put to make the sort of excellent informative website
tivimatepremium
Friday 11th of October 2024
helloI like your writing very so much proportion we keep up a correspondence extra approximately your post on AOL I need an expert in this space to unravel my problem May be that is you Taking a look forward to see you
iptvuk
Sunday 6th of October 2024
Usually I do not read article on blogs however I would like to say that this writeup very compelled me to take a look at and do it Your writing style has been amazed me Thank you very nice article
winwavelotto
Sunday 6th of October 2024
I just could not leave your web site before suggesting that I really enjoyed the standard information a person supply to your visitors Is gonna be again steadily in order to check up on new posts
bestiptv-smarters
Wednesday 2nd of October 2024
I just could not depart your web site prior to suggesting that I really loved the usual info an individual supply in your visitors Is gonna be back regularly to check up on new posts